Potřebujete pomoci s Customio? Nejprve zkuste nalézt odpovědi na Vaše otázky v Nápovědě. Naši specialisté jsou Vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hodin.
E-maily    →    Proč nejde nastavit e-mail v počítači nebo telefonu?

Proč nejde nastavit e-mail v počítači nebo telefonu?

V tomto návodu si ukážeme, jaké důvody mohou být, pokud se nám nedaří nastavit e-mailovou schránku a aplikaci - v počítači nebo mobilním zařízení.

1. Zkontrolujte nastavení serverů

Pokud se nedaří nastavit e-mailovou schránku, tak bychom jako první věc měli ověřit, zda zadáváme správné nastavení serverů pro příchozí a odchozí poštu. V případě služeb Customio se jedná vždy o server s adresou uro08.vas-server.cz a to jak pro poštu příchozí, tak pro odchozí. Při testování e-mailové schránky můžete vyzkoušet také nastavení portů - pro příchozí poštu v rámci IMAP využijte port 993, v rámci POP3 port 995 a pro odchozí porty 465 či 587. Porty můžete kromě klasického nastavení vynutit také parametrem za názvem serveru, tzn. např. server pro příchozí poštu v rámci IMPA může vypadat takto: uro08.vas-server.cz:993

2. Nastavení zabezpečení

E-mailový klient obvykle umožňuje nastavit takzvané zazbezpečení. V rámci služeb Customio vždy nastavujte pro příchozí i odchozí poštu zabezpečení SSL/TLS.

3. Uživatelské jméno a heslo

Raději několikrát a důkladně ověřte, že zadávané uživatelské jméno je celá e-mailová adresa, např. mojeadresa@domena.cz a stejným způsobem ověřte i heslo.

4. Pozor na délku hesla anebo záhada odhalena

Mnohdy se stává, že heslo pro e-mailovou schránku generujeme nějakým generátorem hesla. Pak se jedná zpravidla o nějakou posloupnost čísel a písmen v určité délce. Problém ale může nastat např. v rámci aplikace Gmail v systému Android. Pokud Gmail vyhodnotí, že je heslo příliš dlouhé, nebude jej akceptovat. Namísto toho vypíše chybovou zprávu "Neplatné uživatelské jméno nebo heslo". Toto může být velmi matoucí ve chvílích, kdy e-mailová schránka běžně funguje všude jinde, ale nelze ji nastavit v Gmailu. Řešení je snadné - změňte heslo e-mailové schránky na kratší a nepoužívejte příliš komplikované speciální znaky. V praxi jsem se setkal se situací, kdy heslo, které obsahovalo pouze čísla, velká a malá písmena a jeho délka byla 17 znaků, v Gmailu neprošlo.

Použijte tedy heslo 8 - 10 znaků.

pencilTato webová stránka používá Cookies

Prohlížením obsahu těchto stránek a využíváním produktů a služeb na těchto stránkách souhlasíte s použitím Cookies. Další informace naleznete v sekci Ochrana soukromí.
Rozumím a beru na vědomí