Návody    →    Jak přidat Messenger chat na web

Jak přidat Messenger chat na web

V tomto návodu si ukážeme, jak jednoduše přidat online chat, který je propojený s Facebook Messenger, přímo na Vaše webové stránky. Výhodou takového řešení může být přímá komunikace firemní Facebook stránky s klienty, kteří navštíví Vaše webové stránky.

1. Otevřete webové stránky sociální sítě Facebook a přejděte na Vaši Facebook firemní propagační stránku v režimu Meta Business Site. Můžete také přímo zadat webovou adresu "https://business.facebook.com". V levém horním rohu ověřte, že spravujete požadovanou firemní stránku, pro kterou budeme vytvářet online chat na Váš web.

2. V levé části obrazovky klikněte na menu Doručené zprávy.

3. V pravé horní části klikněte na ikonu ozubeného kolečka a následně na položku Zobrazit všechna nastavení.

4. Klikněte na položku Plugin chatu.

5. Klikněte na modré tlačítko Nastavit.

6. Z nabízených možností vyberte pro účely Customio webu variantu Standardní.

7. Vyberte jazyk a klikněte na tlačítko Uložit a pokračovat.

8. Klikněte na Přidat doménu. Vepište doménu, která odpovídá Vašemu webu, na který chcete vložit online chat. Klikněte na Uložit a pokračovat.

9. Nyní se Vám zobrazil specifický kód. Tento kód zkopírujte do schránky tlačítkem Kopírovat a následně jej vložte do e-mailové zprávy, kterou nám odešlete s požadavkem vložení online chatu na Váš web. E-mail s kódem odešlete na naši Zákaznickou podporu: podpora@customio.cz

Chat si můžete přizpůsobit. Můžete nastavit barvy, vzhled, ale také chování chatu v nastavení Facebook - např. autoamtické zprávy pro Vaše zákazníky a mnoho dalšího. Vše naleznete v nastavení chatu dle obrázku níže.

Oficiální návod v originálním znění naleznete také přímo v Nápovědě Facebook na adrese: https://www.facebook.com/business/help/1524587524402327

pencilTato webová stránka používá Cookies

Prohlížením obsahu těchto stránek a využíváním produktů a služeb na těchto stránkách souhlasíte s použitím Cookies. Další informace naleznete v sekci Ochrana soukromí.
Rozumím a beru na vědomí