SEO a marketing webu    →    Proč není Váš web v Google?

Proč není Váš web v Google?

Když Váš web není v Google, zákazníci jej nenajdou. Pojďme si společně zodpovědět, proč Vás Google nevidí a co můžete udělat proto, aby se situace změnila. Je to snadné.

Vytvořili jste webové stránky, ale Google je nevidí

Často se setkávám s klienty, kteří si svůj web naklikali v nějakém online nástroji zdarma a poté zjistili, že stránky nejsou dohledatelné v Google či Seznamu. Proto jsem se rozhodl vytvořit jednoduchý návod a celou věc pro Vás vyjasnit. Mnozí zákazníci jsou automaticky přesvědčeni, že se jedná o chybu ze strany poskytovatele webového editoru. Není tomu ale tak a my si nyní řekneme, proč.

Jak to vlastně funguje?

Na internetu je obrovské množství různých webových stránek. Aby je bylo možné najít např. podle zadaného výrazu, existují tzv. vyhledávače. V České republice dominuje Google a Seznam. Když na internetu něco hledáte, obvykle jeden z nich použijete - pokud neznáte přímou adresu hledané webové stránky.

Když vznikne nový web (třeba jej založíte některým z online nástrojů zdarma), je nejprve potřeba počkat, až si jej vyhledávače všimnou. Obvyklá distanční doba od vzniku nových stránek je 3 - 5 týdnů. 

Jak to celé urychlit?

Existuje online nástroj, který se jmenuje Google Search Console. Tento nástroj je možné použít pro urychlení indexace Vaší webové stránky ve vyhledávání Google. Google Search Console byste ale měli použít a správně nastavit v každém případě - tedy bez ohledu na to, zda chcete či nechcete proces indexování urychlit. Jedná se o klíčový SEO nástroj, bez kterého se v budování návštěvnosti neobejdete.

Dbejte také na správné nastavení SEO hodnot v rámci Vaší webové stránky. Především se jedná o tzv. Title, META description a klíčová slova. Velmi důležité jsou také URL identifikátory. Pokud si s nastavením nevíte rady, klikněte na tento odkaz a my pro Vás vše jednoduše nastavíme přímo na Vašem webu. Cena takového nastavení obvykle nepřesáhne 2 500 Kč.

 

Nechte si vše do počátku správně nastavit za 2 500 Kč, vyplatí se to

V dalších článcích si společně ukážeme, jak se vše konkrétně nastavuje. Protože se ale jedná o komplexnější postupy, vyčleníme si na každé nastavení samostatný článek. Pokud se problematikou zabývat nechcete, klikněte na tlačítko níže. Všechno pro Vás nastavíme a Vy se můžete věnovat svému podnikání.

Pozor na weby zdarma a online editory
19.06.2024, Martin Brodecký

Proč nejsou jednoduché editory a weby zdarma často vhodné pro Vaše podnikání ať už jste živnostník či velká společnost? Pojďme se na to podívat objektivně.

Na první pozice v Google bez investic do reklamy
19.06.2024, Martin Brodecký

Pojďme si společně ukázat, jak dostat Váš web nebo e-shop na přední příčky internetového vyhledávače Google, aniž byste museli investovat vysoké částky do reklamních kampaní.

pencilTato webová stránka používá Cookies

Prohlížením obsahu těchto stránek a využíváním produktů a služeb na těchto stránkách souhlasíte s použitím Cookies. Další informace naleznete v sekci Ochrana soukromí.
Rozumím a beru na vědomí